KEMET C0402C821K3RACAUTO
Part No.:
C0402C821K3RACAUTO
Description:
CAP CER 820PF 25V X7R 0402
Shipping
C0402C821K3RACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)