KEMET C0402C221K5HACTU
Part No.:
C0402C221K5HACTU
Description:
CAP CER 220PF 50V X8R 0402
Shipping
C0402C221K5HACTU Information
Series:
SMD Comm X8R HT150C
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)