KEMET C0402C201F5GAL
Part No.:
C0402C201F5GAL
Description:
200.PF 50.0V
Shipping
C0402C201F5GAL Information
Series:
SMD Comm C0G SnPb
Packaging:
Bulk
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)