Micro Commercial Co BZX984B4V7-TP
Part No.:
BZX984B4V7-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-923
Description:
DIODE ZENER 4.7V 250MW SOD923
Shipping
BZX984B4V7-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SOD-923
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)