Nexperia USA Inc. BZX884S-C51YL
Part No.:
BZX884S-C51YL
Description:
DIODE ZENER 51V 365MW DFN1006BD
Shipping
BZX884S-C51YL Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
51 V
Tolerance:
±5.88%
Power - Max:
365 mW
Impedance (Max) (Zzt):
180 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 35.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)