Nexperia USA Inc. BZX884S-C43YL
Part No.:
BZX884S-C43YL
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-882
Description:
DIODE ZENER 43V 365MW DFN1006BD
Shipping
BZX884S-C43YL Information
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOD-882
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
43 V
Tolerance:
±6.98%
Power - Max:
365 mW
Impedance (Max) (Zzt):
150 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 30.1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)