Nexperia USA Inc. BZX884S-B30YL
Part No.:
BZX884S-B30YL
Description:
DIODE ZENER 30V 365MW DFN1006BD
Shipping
BZX884S-B30YL Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
365 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)