Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85B3V9-TR
Part No.:
BZX85B3V9-TR
Description:
DIODE ZENER 3.9V 1.3W DO204AL
Shipping
BZX85B3V9-TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
1.3 W
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C