Nexperia USA Inc. BZX84J-C75,115
Part No.:
BZX84J-C75,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
SC-90, SOD-323F
Description:
DIODE ZENER 75V 550MW SOD323F
Shipping
BZX84J-C75,115 Information
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
75 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
550 mW
Impedance (Max) (Zzt):
175 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 52.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C