Comchip Technology BZX84C43CC-HF
Part No.:
BZX84C43CC-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Description:
DIODE ZENER 43V 350MW SOT23
Shipping
BZX84C43CC-HF Information
Manufacturer:
Comchip Technology
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
43 V
Tolerance:
±6.98%
Power - Max:
350 mW
Impedance (Max) (Zzt):
150 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 30.1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 A
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)