Comchip Technology BZX84C3V9CC-HF
Part No.:
BZX84C3V9CC-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Description:
DIODE ZENER 3.9V 350MW SOT23
Shipping
BZX84C3V9CC-HF Information
Manufacturer:
Comchip Technology
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±5.13%
Power - Max:
350 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 A
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)