onsemi BZX84C30LT1
Part No.:
BZX84C30LT1
Manufacturer:
onsemi
Description:
DIODE ZENER 30V 225MW SOT23-3
Shipping
BZX84C30LT1 Information
Manufacturer:
onsemi
Series:
BZX84CxxxLT1
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±7%
Power - Max:
225 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)