Micro Commercial Co BZX84C2V7WHE3-TP
Part No.:
BZX84C2V7WHE3-TP
Description:
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOT323
Shipping
BZX84C2V7WHE3-TP Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.7 V
Tolerance:
±7.41%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
20 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)