Micro Commercial Co BZX84C24WHE3-TP
Part No.:
BZX84C24WHE3-TP
Description:
DIODE ZENER 24V 200MW SOT323
Shipping
BZX84C24WHE3-TP Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±5.83%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 16.8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)