Diodes Incorporated BZX84C22-7
Part No.:
BZX84C22-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Description:
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3
Shipping
BZX84C22-7 Information
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C