Micro Commercial Co BZX84C13HE3-TP
Part No.:
BZX84C13HE3-TP
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
DIODE ZENER 13V 350MW SOT23
Shipping
BZX84C13HE3-TP Information
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Bulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
350 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)