Micro Commercial Co BZX84B2V4-TP
Part No.:
BZX84B2V4-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Description:
DIODE ZENER 2.4V 350MW SOT23
Shipping
BZX84B2V4-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.4 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
350 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)