Vishay BZX84B2V2-HE3_A-08
Part No.:
BZX84B2V2-HE3_A-08
Manufacturer:
Vishay
Description:
DIODE ZENER 2.2V 300MW SOT23
Shipping
BZX84B2V2-HE3_A-08 Information
Manufacturer:
Vishay
Series:
BZX84
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.2 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
120 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)