Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX84B24-HE3_A-18
Part No.:
BZX84B24-HE3_A-18
Description:
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23
Shipping
BZX84B24-HE3_A-18 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 16.8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)