Panjit International Inc. BZX84B15W-AU_R1_000A1
Part No.:
BZX84B15W-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package:
SC-70, SOT-323
Description:
DIODE ZENER 15V 200MW SOT323
Shipping
BZX84B15W-AU_R1_000A1 Information
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
15 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)