Taiwan Semiconductor Corporation BZX585B4V7 RSG
Part No.:
BZX585B4V7 RSG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Description:
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD523F
Shipping
BZX585B4V7 RSG Information
Manufacturer:
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2.7 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)