Taiwan Semiconductor Corporation BZX585B3V9 RSG
Part No.:
BZX585B3V9 RSG
Description:
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD523F
Shipping
BZX585B3V9 RSG Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2.7 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)