Taiwan Semiconductor Corporation BZX585B33 RSG
Part No.:
BZX585B33 RSG
Description:
DIODE ZENER 33V 200MW SOD523F
Shipping
BZX585B33 RSG Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
45 nA @ 23 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)