Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX584C11-G3-08
Part No.:
BZX584C11-G3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description:
DIODE ZENER 11V 200MW SOD523
Shipping
BZX584C11-G3-08 Information
Manufacturer:
Series:
BZX584C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)