Micro Commercial Co BZX584B9V1-TP
Part No.:
BZX584B9V1-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Description:
DIODE ZENER 9.1V 150MW SOD523
Shipping
BZX584B9V1-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±1.98%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)