Micro Commercial Co BZX584B6V2-TP
Part No.:
BZX584B6V2-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Description:
DIODE ZENER 6.2V 150MW SOD523
Shipping
BZX584B6V2-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
6.2 V
Tolerance:
±1.94%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)