Micro Commercial Co BZX584B4V7-TP
Part No.:
BZX584B4V7-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Description:
DIODE ZENER 4.7V 150MW SOD523
Shipping
BZX584B4V7-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±1.91%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)