Micro Commercial Co BZX584B15HE3-TP
Part No.:
BZX584B15HE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Description:
DIODE ZENER 15V 150MW SOD523
Shipping
BZX584B15HE3-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
15 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)