Micro Commercial Co BZX584B13-TP
Part No.:
BZX584B13-TP
Description:
DIODE ZENER 13V 150MW SOD523
Shipping
BZX584B13-TP Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)