Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX384B4V3-G3-18
Part No.:
BZX384B4V3-G3-18
Description:
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
Shipping
BZX384B4V3-G3-18 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.3 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C