Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX384B22-G3-18
Part No.:
BZX384B22-G3-18
Description:
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323
Shipping
BZX384B22-G3-18 Information
Series:
BZX384-G
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C