Nexperia USA Inc. BZX38450-B33X
Part No.:
BZX38450-B33X
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 33V 300MW SOD323
Shipping
BZX38450-B33X Information
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
BZX38450
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 25 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)