Nexperia USA Inc. BZV85-C4V7,133
Part No.:
BZV85-C4V7,133
Description:
DIODE ZENER 4.7V 1.3W DO41
Shipping
BZV85-C4V7,133 Information
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1.3 W
Impedance (Max) (Zzt):
13 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 50 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 200°C