Nexperia USA Inc. BZV85-C3V9,113
Part No.:
BZV85-C3V9,113
Description:
DIODE ZENER 3.9V 1.3W DO41
Shipping
BZV85-C3V9,113 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1.3 W
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 50 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 200°C