Diodes Incorporated BZT52HC22WF-7
Part No.:
BZT52HC22WF-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
SOD-123F
Description:
DIODE ZENER 22V 375MW SOD123F
Shipping
BZT52HC22WF-7 Information
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
SOD-123F
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±5.68%
Power - Max:
375 mW
Impedance (Max) (Zzt):
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C