Nexperia USA Inc. BZT52H-B30-QX
Part No.:
BZT52H-B30-QX
Description:
DIODE ZENER 30V 375MW SOD123F
Shipping
BZT52H-B30-QX Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
375 mW
Impedance (Max) (Zzt):
40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)