Micro Commercial Co BZT52C75SHE3-TP
Part No.:
BZT52C75SHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 75V 300MW SOD323
Shipping
BZT52C75SHE3-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
75 V
Tolerance:
±5.33%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
255 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 52.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)