Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52C62-G3-18
Part No.:
BZT52C62-G3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 62V 410MW SOD123
Shipping
BZT52C62-G3-18 Information
Manufacturer:
Series:
BZT52-G
Package/Case:
SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
62 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
410 mW
Impedance (Max) (Zzt):
150 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C