Micro Commercial Co BZT52C4V7SHE3-TP
Part No.:
BZT52C4V7SHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOD323
Shipping
BZT52C4V7SHE3-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Bulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)