Micro Commercial Co BZT52C4V3L3P-TP
Part No.:
BZT52C4V3L3P-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
0402 (1006 Metric)
Description:
DIODE ZENER 4.3V 100MW 2-DFN1006
Shipping
BZT52C4V3L3P-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
0402 (1006 Metric)
Packaging:
Bulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.3 V
Tolerance:
±6.98%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)