Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52C3V3-HE3-18
Part No.:
BZT52C3V3-HE3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123
Shipping
BZT52C3V3-HE3-18 Information
Manufacturer:
Series:
BZT52
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.3 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
410 mW
Impedance (Max) (Zzt):
95 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C