Taiwan Semiconductor Corporation BZT52C39K
Part No.:
BZT52C39K
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
SC-79, SOD-523
Description:
DIODE ZENER 39V 200MW SOD523F
Shipping
BZT52C39K Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)