Comchip Technology BZT52C30-HF
Part No.:
BZT52C30-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 30V 500MW SOD123
Shipping
BZT52C30-HF Information
Manufacturer:
Comchip Technology
Series:
Package/Case:
SOD-123
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)