Micro Commercial Co BZT52B9V1-TP
Part No.:
BZT52B9V1-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Description:
DIODE ZENER 9.1V 410MW SOD123
Shipping
BZT52B9V1-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
410 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)