Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52B75-E3-18
Part No.:
BZT52B75-E3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description:
DIODE ZENER 75V 410MW SOD123
Shipping
BZT52B75-E3-18 Information
Manufacturer:
Series:
BZT52
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
75 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
410 mW
Impedance (Max) (Zzt):
250 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C