Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52B4V3-G3-08
Part No.:
BZT52B4V3-G3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description:
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123
Shipping
BZT52B4V3-G3-08 Information
Manufacturer:
Series:
BZT52-G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.3 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
410 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C