Micro Commercial Co BZT52B47-TP
Part No.:
BZT52B47-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Description:
DIODE ZENER 47V 410MW SOD123
Shipping
BZT52B47-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
47 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
410 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)