Taiwan Semiconductor Corporation BZT52B3V9-G
Part No.:
BZT52B3V9-G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Description:
DIODE ZENER 3.9V 410MW SOD123
Shipping
BZT52B3V9-G Information
Manufacturer:
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
410 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)