Comchip Technology BZT52B3V6-HF
Part No.:
BZT52B3V6-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Description:
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123
Shipping
BZT52B3V6-HF Information
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.6 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
84 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
4.5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)