Micro Commercial Co BZT52B30BS-TP
Part No.:
BZT52B30BS-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 30V 400MW SOD323
Shipping
BZT52B30BS-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Bulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
400 mW
Impedance (Max) (Zzt):
75 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
45 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)